Antwoord
Het aanvraagformulier is via de startpagina van VECOZO te vinden als u de volgende stappen volgt: Aanvragen en wijzigen > Zorgaanbieder > Certificaat aanvragen/wijzigen Zorginkoopportaal.
Let op: dit formulier is alleen toegankelijk voor een ingelogde contactpersoon.
Hieronder vindt u de stappen voor het doorlopen van het aanvraagformulier.
Stappen in het aanvraagformulier
Bij het starten van de aanvraag krijgt u eerst de gegevens van uw praktijk/instelling te zien. Zijn deze gegevens niet juist? Neem dan contact op met Vektis om deze gegevens te wijzigen.
Als u op volgende klikt wordt u gevraagd of de AGB- en adresgegevens kloppen. Deze gegevens worden automatisch opgehaald uit het AGB-register van Vektis.
Let op! Deze gegevens dienen correct te zijn en worden ook op uw overeenkomst vermeld. Zijn de gegevens niet juist? Neem dan contact op met Vektis om deze gegevens te laten wijzigen.
Kloppen alle gegevens? Klik dan op 'Volgende'. Nu wordt er gevraagd om het Kamer van Koophandel (KvK) nummer. Dit is altijd een 8-cijferig nummer. Is uw instantie in het buitenland is gevestigd en u hebt geen Nederlandse inschrijving in het Handelsregister van de Kamer van Koophandel? Vul hier dan 8 nullen in.
Vervolgens kunt u aangeven voor hoeveel gebruikers u autorisaties wilt aanvragen voor het Zorginkoopportaal. Dit kan tot maximaal 10 gebruikers per aanvraag. Houdt u er rekening mee dat minstens een gebruiker van het Zorginkoopportaal tekenbevoegd moet zijn volgens het KvK-uittreksel vanwege het accepteren van de met de overeenkomsten met de zorgverzekeraar(s).
Hierna komt u in het scherm om de gegevens van de gebruiker(s) in te vullen:
Als u op de knop ‘volgende’ klikt, ontvangt u een scherm om het e-mailadres te bevestigen. In de volgende stap wordt gevraagd of de gebruiker al een persoonlijk certificaat onder deze praktijk/instelling heeft. Deze kunt u met ‘Ja’ of ‘Nee’ beantwoorden.
Als u kiest voor ‘Ja’ krijgt u in het volgende scherm de mogelijkheid om het gebruikersnummer en eventueel de zorgverlener AGB-code op te geven. De optie om de zorgverlener AGB-code op te geven wordt niet voor elke zorgsoort aangeboden.
Wanneer u kiest voor ‘Nee’ volgen de vragen over de gewenste autorisaties.
Contracteermodule
In het aanvraagformulier wordt de vraag gesteld of de gebruiker toegang nodig heeft tot de contracteermodule van het Zorginkoopportaal. In de contracteermodule kunnen de zorgverzekeraars ‘digitaal’ een contract aanbieden, welke de gebruiker in het portaal kan bekijken of accepteren.
Als u voor ‘Ja’ kiest, wordt vervolgens gevraagd of deze gebruiker ook tekenbevoegde is volgens het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KvK).
Deze gegevens zijn verder niet van belang voor de uitvraag- en onderhandelmodule.
Uitvraagmdoule
In de uitvraagmodule kunnen zorgverzekeraars ‘digitaal’ een vragenlijst aanbieden aan een zorgverlener of instelling. De vragenlijst geeft de zorgverzekeraar de benodigde informatie en fungeert als kwalificatie in het verdere contacteerproces.
De toegang tot de uitvraagmodule kan aan iedere gewenste gebruiker toegekend worden. In het aanvraagformulier kunt u aangeven of de betreffende gebruiker van de uitvraagmodule gebruik wenst te maken.
Onderhandelmodule
De optie voor onderhandelen is niet voor alle zorgsoorten beschikbaar. Wanneer uw AGB-code hier geen toegang toe ontvangt zult u deze vraag ook niet te zien krijgen in het aanvraagformulier.
Bij het koppelen van uw certificaat aan de module moet een autorisatie worden toegekend aan uw certificaat. Er zijn 3 rollen te onderkennen. Een gebruiker kan één van de onderstaande rollen hebben:
|
Rol |
Bevoegdheden |
1 |
Kijkrechten |
Contracten raadplegen Contracten zoeken |
2 |
Kijkrechten + onderhandelen |
Contracten raadplegen Contracten zoeken Onderhandelen |
3 |
Kijkrechten + onderhandelen + goedkeuren onderhandeling |
Contracten raadplegen Contracten zoeken Onderhandelen Onderhandelingen goedkeuren |
Afhankelijk van de autorisatie zult u meer of minder menu-items op uw scherm zien. Er moet per organisatie minimaal één certificaat gekoppeld zijn met de bevoegdheid om een onderhandeling goed te keuren (rol 3). Als dit niet het geval is kunnen de onderhandelingen niet worden afgerond en tot een contract worden gemaakt.
Nalevingsmodule
In de nalevingsmodule van het Zorginkoopportaal is het mogelijk om onderhanden werk, productiecijfers, zorgprofielen en/of jaarcijfers aan te leveren aan de zorgverzekeraar.
Deze autorisatie kan alleen gegeven worden in combinatie met onderhandelen MSZ (minimaal rol 1).
Correspondentieadres
In het aanvraagformulier wordt gevraagd of u een correspondentieadres wenst op te geven. Naar dit adres zal VECOZO eventuele post versturen. Bij het aanmaken van een nieuw persoonlijk certificaat wordt er per post een pincode naar uw praktijk verzonden.
Ziet u dat het bezoekadres van de praktijk of instelling niet juist is dan verzoeken wij u om contact op te nemen met Vektis. Zij beheren het AGB-register en kunnen hierin een aanpassing voor u doen.
Wat is de status van mijn aanvraag?
VECOZO verwerkt uw aanvraag voor het Zorginkoopportaal binnen vijf werkdagen.
Na het indienen van uw aanvraag hebt u een meldingsnummer per e-mail ontvangen. Op dit meldingsnummer is uw aanvraag geregistreerd (dit wordt gestuurd naar het e-mailadres van de geregistreerde contactpersoon). Is uw aanvraag niet ouder dan vijf werkdagen, dan willen wij u vragen om nog even geduld te hebben.
Is de aanvraag langer dan vijf werkdagen geleden ingediend, controleer dan of uw contactpersoon een bericht heeft ontvangen van onze afdeling Support en Administratie. Mogelijk hebben wij de aanvraag al behandeld of vragen gesteld over de inhoud van de aanvraag.
Hebt u geen reactie ontvangen? Neem dan een kijkje bij het laatste nieuws, als het verwerken van aanvragen langer duurt dan staat het hier vermeld. Neemt u anders contact op met Support en Administratie, houdt daarbij het meldingsnummer van uw aanvraag bij de hand.
Welke terugkoppeling kan ik verwachten over mijn aanvraag?
Als de aanvraag is afgekeurd of er zijn vragen ontstaan, dan sturen wij hierover bericht naar de contactpersoon.
Als wij uw aanvraag in behandeling nemen en daarbij de aanvraag verwerken en autorisaties toekennen ontvangt de contactpersoon hiervan een e-mailbericht. De contactpersoon ontvangt dit op het vastgelegde e-mailadres bij zijn of haar contactpersoon gegevens.
Uitvragen, contracteren en onderhandelen
Voor de modules uitvragen, contracten en onderhandelen regelen wij binnen 48 uur na het toekennen van de autorisaties de definitieve in voor het Zorginkoopportaal. Daarvan ontvangt enkel de betreffende gebruiker een geautomatiseerd e-mailbericht op het e-mailadres dat in het aanvraagformulier is ingevuld.
Aanvragen zorgverzekeraars
Wanneer een zorgverzekeraar bij VECOZO een aanvraag doet, geldt hetzelfde proces als bij zorgaanbieders.
De formulieren voor het aanvragen en/of wijzigen van autorisaties voor een medewerker bij een zorgverzekeraar vindt u op onderstaande pagina:
Gerelateerde pagina's
Algemeen
- Hoe kan ik inloggen op het Zorginkoopportaal?
- Wat is het e-mailadres dat er voor Zorginkoopportaal staat geregistreerd?
- Ik werk met een Zorginkoopbemiddelaar, hoe gaat dat in zijn werk met VECOZO?
- Wat zijn de verschillende modules van het Zorginkoopportaal?
- Als ik geen e-mail heb gehad, hoe kom ik dan bij mijn vragenlijst/contract/onderhandeling?
- Ik ben werkzaam bij meerdere praktijken, waar moet ik dan rekening mee houden?
- Ik ben een zorgaanbieder gevestigd in het buitenland, kan ik ook gebruik maken van het Zorginkoopportaal?
- Mijn praktijk gaat stoppen, waar moet ik dan rekening mee houden?
- Met welke zorgsoorten kan ik gebruik maken van het Zorginkoopportaal?
- Kan ik als 'rechtspersoon' ook toegang krijgen tot het Zorginkoopportaal?
- Contactgegevens Zorgverzekeraars
- Werkt het Zorginkoopportaal ook met Beheerstichtingen en toestemmingsverklaringen?
- Voorbereiden Zorginkoopportaal
- Welke handelingen kan ik uitbesteden aan medewerkers van mijn organisatie binnen het Zorginkoopportaal?
Uitvraagmodule
- Hoe kan ik inloggen op de uitvraagmodule?
- Waarom krijg ik een foutmelding bij het invoeren van mijn e-mailadres in de vragenlijst?
- Waarom kan ik geen bijlagen uploaden in de vragenlijst?
- Hoe kan ik mijn gegevens in de vragenlijst wijzigen?
- Waarom wordt er na het invullen van de vragenlijst aangegeven dat ik geen contract krijg?
- Wat moet ik doen als mijn IBAN nummer niet geaccepteerd wordt?
- Hoe maak ik gebruik van de uitvraagmodule?
- Waar vind ik de vragenlijst?
Contracteermodule
- Hoe kan ik inloggen op de contracteermodule?
- Hoe maak ik gebruik van de contracteermodule?
- Wat houdt het in als ik een zorgverzekeraar laat volgen of preferente zorgverzekeraar kies (alleen voor Huisartsen en Integrale Huisartsenzorg)?
- Hoe stel ik een volgverzoek in?
- Op mijn contract staat het verkeerde adres, wat moet ik nu doen?
- Wat houdt een administratief contract in?
- Kan ik twee volgverzoeken instellen?
- Ik ben niet tekenbevoegd voor de praktijk/instelling waar ik werkzaam ben. Waarom krijg ik dan toch contracten aangeboden?
- Hoe kan ik mijn volgkeuze wijzigen?
- Waar vind ik mijn contracten?
- Ik heb een contract aangeboden gekregen, maar ik wil hier geen gebruik van maken
Onderhandelmodule
- Hoe kan ik inloggen op de onderhandelmodule?
- Welke autorisaties zijn er mogelijk in de onderhandelmodule?
- Hoe maak ik gebruik van de onderhandelmodule voor de Medisch Specialistische Zorg (MSZ)?
- Hoe maak ik gebruik van de onderhandelmodule voor de Medisch Specialistische Zorg Dure Geneesmiddelen & Stollingsfactoren (MSZ DGSF)?
- Hoe maak ik gebruik van de onderhandelmodule voor de Geestelijke Gezondheidszorg (GGZ)?
- Hoe maak ik gebruik van de onderhandelmodule Wijkverpleging (VenV)?
- Wat betekenen de menu-opties op het startscherm?
- Ik ben het niet eens met het aangeboden tarief in het sjabloon, hoe kan ik het aanpassen?
- Ik krijg een foutmelding, hoe kan dit?
- Wat is een modelcontract/modelprijslijst?
- Selectieve inkoop MSZ DG&SF
- DBC